Лютий ім. Мейєрхольда

Рубрика: Культура | 17 февраля 2009, 02:31 | Денис Веснин

7fevralya_vesnin.jpgДо театру в нашому місті ставлення досить неоднозначне. Мабуть, через те, що академічні вистави або дуже нудні, або відлякують потенційного глядача цінами на квитки. Дефіцит доступного та справді цікавого театру зумовив збайдужіння більшості пересічних херсонців до цього виду мистецтва. Покрити цей дефіцит, відновити інтерес до вистав, а також задовольнити духовні потреби небайдужих до театру мешканців міста був покликаний локальний театральний фестиваль «Лютий/Февраль», присвячений 135-ій річниці з дня народження Всеволода Мейєрхольда.
Чому саме Мейєрхольд? У 1902 року Всеволод Мейєрхольд покинув Московський художній театр, де був відомий і шанований, як актор, і приїхав до Херсону, аби почати режисерську кар’єру. Ось так новатор зі світовим ім’ям пов’язаний з нашим містом. Через це головною метою фестивалю було дати вчорашнім акторам можливість презентувати публіці свої перші авторські вистави.
Чому саме лютий (або ж все-таки «февраль»)? Цей місяць був знаковим у житті Мейєрхольда. У лютому він народився, і в лютому ж його було розстріляно. Таке трагичне співпадіння.
Організаторами фестивалю виступили МОНОципальний центр ім.. Вс. Мейєрхольда та Центр молодіжних ініціатив «Тотем». Приміщення для цього дійства надав клуб «ЕГО». Ціна за вхід досить демократична (та символічна) – 7 гривень. За ці гроші глядач мав змогу оцінити сім театральних дебютів семи молодих режисерів. Вже після перших хвилин стало зрозуміло, що гроші витрачено недаремно. (Взагалі, рідко можна витратити 7 гривень з такою користю!)
Бажаючих побачити перші режисерські кроки вчорашніх акторів набралося багато. В залі клубу «ЕГО» яблуку ніде було впасти. На щастя, знайомі зайняли нам місця раніше, інакше кілька годин довелося б стояти.
Отже, сім дебютантів: театри «Чрево», «Чердачок», «ІМХО», «Ведмідь – Квітка», «Лабораторія симулятивної урбаністики», «Мило», Театр декларативного ексгібіціонізму. Деякі вистави вражали безпосередністю, деякі – гумором і знову ж таки безпосередністю. Мені, особисто, сподобались вистави «Театр» — у виконанні «Чердачка», та «Child free», втілена «Лабораторією симулятивної урбаністики».
Актори „Чердачка” з неймовірною точністю змогли відтворити характери своїх персонажів – гардеробниці та бармена. З простотою та впевненістю звичайнісінької служительки провінційного театру актриса проказувала: «Льоня ты пе…, по телевизору говорили, что все бармены пе… По телевизору врать не станут». А він тим часом з інтонацією людини, яку все дістало, відповідав: «А ты дура. По телевизору говорили: все, кто в гардеробе работает и капусту ест из банки, – дуры».
«Лабораторія симулятивної урбаністики» змогла створити в залі неповторну атмосферу. Всіх фотографів та операторів змусили вимкнути камерне світло та спалахи, після чого залишилось лише одне джерело світла – ліхтар на сцені. Йшлося у виставі про так званих «Child free» — рух молодих подружніх пар, які не хочуть дітей, вважають їх додатковим тягарем. Головною думкою, як мені здалося, було те, що в кожному «Child free» все ж таки є батьківський інстинкт. Хоча він і схований десь глибоко, та рано чи пізно проявиться.
Наостанок хочеться подякувати організаторам за можливість побачити це незвичне дійство і висловити надію, що молоді режисери й надалі зможуть радувати публіку цікавими експериментами.

Комментариев: 2

2 Comments

 1. lenin (23.02.2009 18:54) (Ответить)

  А почему у вас на блоге про одно и тоже событие две статьи????
  Или это цензура такая что обязательно должна быть русская и украинская версия?

  1. Уважаемый lenin!
   «Или это цензура такая что обязательно должна быть русская и украинская версия?»
   К чему здесь вопрос цензуры? На блоге есть статьи и на русском и на украинском языке, но это не переводные версии — просто наши журналисты пишут на том языке на котором им удобно (благо, на блогосферу закон о процентном соотношении украинского-русского не распространяется).

   «А почему у вас на блоге про одно и тоже событие две статьи????»
   Для объективности. Разные авторы. Разные мнения.

   С уважением,
   редактор

Sorry, the comment form is closed at this time.

 • Рубрики

 • Реклама

 • Архивы

 • Статистика