Стара комедія з новою назвою

Рубрика: Культура | 7 апреля 2009, 14:04 | Ніна Пепель

Перше квітня, як відомо, це не лише офіційний день розіграшів та жартів. В цей же день 200 років тому народився видатний письменник – Микола Васильович Гоголь. На честь цієї визначної дати обласний академічний музично-драматичний театр ім.. М. Куліша презентував своїм глядачам зовсім нову виставу «Ревізор@UA». Це вже 14 постановка за творами Миколи Васильовича Гоголя, які ставилися на сцені «драматичного» починаючи з 1940 року. Не дивлячись на те, що в 2003 році херсонці вже мали змогу бачити героїв «Ревізора» на сцені нашого театру, цю виставу можна з повною впевненістю назвати прем’єрою. Так як це оновлена версія, з внесенням деяких змін до сценарію. За словами режисера-постановника та автор сценічної редакції Олега Мішукова: «Я акцентував увагу не на режисурі, а на грі головних героїв та актуальності твору. Перше, що ми зробили – це повернули «гоголівський» вік Хлестакову та розставили наголоси на ситуаціях, які стосуються нашого сьогодення».
Дійсно, тема, яку Микола Васильович Гоголь розкрив у своїй п’єсі, досі цікавить людей своїм прямим зв’язком із сучасністю. Суспільство як і раніше шукає собі героїв не серед гідних людей, а серед непотрібу, який нічого з себе насправді не представляє. Народ вигадує своєму обранцю всілякі добродіяння та заслуги, а той лише на словах розповідає про свої переваги та гідні вчинки. А на справді, він лише пусте місце з зависокою самооцінкою, в якій винне саме суспільство.
У виставі додали більше масових сцен. Сам Микола Васильович, як відомий театрал свого часу, створив їх лише для того, щоб актори мали змогу переодягнутись для наступної дії. Завдяки цьому, кожен глядач має змогу побачити і впізнати себе та своїх знайомих серед акторів та, як в сучасному суспільстві, звичайні люди приймають бік того, хто має вагу на даний момент. Так вони і бігають від «городничого» до «Хлестакова», та навпаки. Але життя в них від цього не поліпшується.
Хочеться додати, що «Ревізор@UA», на жаль, не найкраща вистава, яка колись ставилась на сцені «драматичного» за творами класика. Але вона підкреслює актуальність та сучасність Великого Містика. А це головне!
P. S. Така подія, як завжди, не відбулася без участі осіб, прототипів яких так майстерно висміював Микола Васильович Гоголь – чиновників. Причому, самого високого ґатунку, а саме: голови облдерж адміністрації – Дємьохіна, який подарував книгу з творами іменинника та міського голови Володимира Сальдо зі своїми палкими поздоровленнями. І що найсмішніше, глядачі зустрічали їх оплесками стоячи, але чи надовго?

Пока один комментарий

1 комментарий

  1. zirya (07.04.2009 14:44) (Ответить)

    Видимо день рождения Николая Гоголя хотели отметить так яро и масштабно, что забыли о качестве премьерного спектакля. Если его вообще так можно назвать. Ведь он почти не отличался от предыдущего, который был поставлен в 2003 году, кроме указаных в статье моментов. А жаль!

Sorry, the comment form is closed at this time.

  • Рубрики

  • Реклама

  • Архивы

  • Статистика