«Асканія Нова»: зміна статуту

Рубрика: Колесо Обозрения | 3 марта 2009, 15:26 | Саша Зырянов (ТО "Струм")

За підсумками другого етапу Всеукраїнської акції «7 природних чудес України» біосферний заповідник «Асканія Нова» посів перше місце. Тому саме наш степовий край представляє Україну на всесвітньому конкурсі «7 нових чудес Світу». З Херсонщини стартувала програма привернення громадської уваги до цього змагання. Розпочалась вона з двох найбільших ВУЗів нашого міста. Студентам розповіли про важливість заходу та необхідність пропагування природного світу рідного краю.
У конкурсі бере участь майже 500 учасників з 261 країни, серед яких буде відібрано по одинадцять об’єктів з семи підрозділів. На сьогодні «Асканія Нова» знаходиться на 30 місці у своїй номінації (а для виходу до фінальної частини повинна бути у першій «десятці»). За словами ініціатора акції – віце-спікера Верховної Ради Миколи Томенка, «така ситуація склалась лише тому, що ми ще не розпочинали широкомасштабну піар-компанію. Маю надію, що завдяки нашим зусиллям та ентузіазму громадян ми пройдемо до наступного туру».
Дійсно, саме від нас залежить доля «Асканії» у змаганні. Адже переможців другого туру обирають за підсумками Інтернет-голосування, яке проводиться на офіційному сайті. Це добра нагода показати привабливість Херсонщини та України в цілому, як одного з туристичних центрів не лише для місцевих, а й закордонних туристів. У третьому турі конкурсантів будуть оцінювати експерти ЮНЕСКО. Як завірив пан Томенко, один голос Україна вже має: серед експертів є наш співвітчизник, який вболіває за «Асканію».
В рамках піар-компанії на підтримку заповідника на «День Землі» (22 квітня) планується запросити відомих українських художників, які будуть писати неповторні пейзажі «Асканії». Можливо, потім відбудеться аукціон картин. Організатори ведуть перемови з центральними телеканалами для показу соціальної реклами. Активно розробляється інфраструктура (збираються побудувати невеличкий мотель та влаштувати паркінг). Також розробляється туристичний маршрут, до якого увійде відвідування єдиної у Європі пустелі – «Олешківських пісків».
Але все це поки що у задумах. Адже фінансування йде за складною схемою. Розміри виділених коштів мізерні, їх вистачить тільки на утримання персоналу, який працює у заповіднику. Тож одна надія на спонсорів та меценатів. Хто знає, з’являться вони чи ні – економічна криза. Та Микола Томенко іншої думки: «Криза нас не стосується. Мова йде про престиж країни, а це – благородна мета!».

Комментариев: 2

2 Comments

 1. zirya (19.03.2009 13:44) (Ответить)

  Обидно, что этот материал никого не заинтересовал. А странно… Ведь сегодня многие деятели совместно с националистами рвут глотки, доказывая о необходимости поднятия имиджа Украины в мире. А когда появился шанс прославить свой родной край все отмалкиваются. Конечно, это не важнейшая тема: вступления Украины в НАТО, а какой-то там заповедник, который претендует на звание одного из семи новых чудес света. Между прочим, голосаования на официальном сайте http://www.new7wonders.com проходит довольно сложно, так как страница на английском языке. Если кто-то все же решил отдать свой драгоценный голос за одну из визитных карточек Херсонщины, дам маленький совет:
  1. Помимо голосования за «Асканию Нову» вам необходимо проголосовать еще за шесть объектов. В противном случаи Ваш голос не будет зачтен.
  2. При выборе остальных шести новых чудес света не голосуйте за объкты, находящиеся в одной номинации с «Асканией», чтобы не создавать ей конкуренцию.

 2. master (02.04.2009 21:08) (Ответить)

  Это нужно знать:
  1. Асканийский заповедник первый в мире начал работу по принципу национального парка, где животные выгуливаются в очень просторных вольерах,приближенных к природной среде обитания. Сейчас в Африке очень широко практикуется такой способ в национальных парках!
  2. Барон Фальц-Фейн-единственный за всю историю Российской империи, кто удостоен дворянского титула за природоохранную деятельность!
  3. Поголовье коней Пржевальского, утерянное на их исторической родине в Монголии, восстановлено в самой Монголии исключительно за счет части погольвья из Аскании! Спецрейсом самолета в Монголию перевезли необходимое количество животных для восстановления популяции.
  4. Заповедник,который,по сути, является оазисом мировой растительной и животной среды,создан в степной зоне, где изначально отсутствовали даже источники воды!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 • Рубрики

 • Реклама

 • Архивы

 • Статистика