А ви змогли б? Регата на плотах зі сміття

Рубрика: Фото-Comments | 27 августа 2009, 23:44 | Жанна Возбранная

Регата плотов из мусора
23 серпня у Херсоні відбулася регата на плотах, зроблених із підручних засобів, здатних триматися на плаву. Ініціатором заходу була Федерація спортивного туризму Херсонської області. Усього взяли участь у сплаві десять команд – сім чоловічих, дві змішані й одна суто жіноча. Дмитро Сивак, автор ідеї цього змагання, каже: «Така регата – це не зовсім спортивне змагання, а скоріш за все фестиваль пригод та активного відпочинку. Вирішальну роль тут відіграла не фізична підготовка, а політ конструкторської думки, вдача і організація всієї команди. Ідея такого сплаву виникла вже давно, напевно, зі шкільної лави, але практична реалізація, ще й масова, стала можливою лише зараз».
И из мусора плоты
Учасники сплаву збирали плоти на набережній біля Вічного вогню, і звідти пливли на центральну набережну. Відстань, здається, невелика, але плавучість різних плотів була перевірена остаточно. У великій кількості були використані пластикові пляшки, пенопласт, а пліт з назвою «Острів» був взагалі зібраний зі скручений карематів й оздоблений дитячими кругами для плавання у вигляді екзотичних тваринок. Найгламурнішим був визнаний пліт, зроблений з каністр і декорований золотистими дзвіночками та жовто-блакитними стрічками, яким керувала жіноча команда «Бабслей». На жаль, ці дві команди дійшли останніми з трьох причин: відносно великі щодо інших розміри плотів, використання звичайних, а не байдарочних, весел, та нерегулярна причетність до такого виду спорту. Слід відмітити команду плоту з вітрилом «Водний лабіринт», адже поверх пластикових пляшок та пенопласту її творці вмостили справжню радянську розкладушку для комфортного перебування на своєму плавальному засобі. Глядачі, фотографи й журналісти одразу оцінили креативний екстер’єр такого плоту й очікували його спуск на воду з нетерпінням. Виявилося, «розкладушка» плаває, і неабияк, бо дійшла на фініш четвертою. Перемогли, звісно, спортсмени-байдарочники. І місце посіла наймолодша за віком команда — Ганна Митрофанова та Микита Грязєв, ІІ місце – Дмитро Сивак та Анатолій Гаврилюк, ІІІ місце – Валерій Плохенко та Олександр Рябенко.
плот из мусора и регата

плоты херсон

Опісля того, як учасники витягнули плоти, організатори нагородили їх грамотами та медалями, на набережній відбувся живий концерт за участю групи «Місто несплячих», яка нещодавно випустила свій перший диск.
Федерація спортивного туризму Херсонської області надалі планує провести багато подібних розважально-спортивних заходів, і для цього в нашому регіоні є належні умови: плавні, ліси, пустеля, скелі, та й орієнтується вона останнім часом не лише на спортсменів професіоналів, а на звичайних херсонців. Зараз діяльність організації спрямована на проведення походів по Херсонщині і Криму, сплавів по гірським річкам, змагання зі спортивного туризму та скелелазіння, спелеологію, тобто, створення альтернативи класичному молодіжному відпочинку на дискотеці чи в барі з кружкою пива й цигарками.
самодельные плоты и красивые девушки в Херсоне

регата в Херсоне

фото: Жанна Возбранная

Комментариев: 4

4 Comments

 1. Костя (29.08.2009 08:38) (Ответить)

  Дійсно непоганий заплив, хлопці-дівчата! )

 2. Vitalinka (03.09.2009 13:56) (Ответить)

  Доволі цікавий спосіб привернути увагу до екології.

 3. zirya (08.09.2009 19:03) (Ответить)

  Шкода, що сам не приймав участі. Дійство було кльове та веселе, а це найголовніше! Побільше б таких заходів. Молодці! Дякую.

 4. urus_shaitan (21.10.2009 23:06) (Ответить)

  «Из мусора вышли, в мусоре живут, на мусоре развлекаются …»
  Новейшая история Украины. 😀

Sorry, the comment form is closed at this time.

 • Рубрики

 • Реклама

 • Архивы

 • Статистика